Sep 18 2017

Campana Brothers New York'ta


Her gün bir arada olduğunuz eşyaları hiç böyle görmemiştiniz! Fernando ve Humberto Campana'nın sıradışı 'hybrid' tasarımları ile tanışmak için adres Friedman Benda Gallery, New York.

Elif Bayram

Fernando ve Humberto Campana’nın ikinci kişisel sergileri New York’taki Friedman Benda Gallery’de. Farklı ortamlarla materyalleri bir araya getiren, sanat ile araştırma, sosyo-politik aktivizm ve popüler kültür arasındaki sınırları kaldıran ‘hybridism’ konsepti ile çalışılan işler 14 Ekim’e kadar görülebilecek.

Klasik, fonksiyonel mobilyalarla oynayarak onları birer heykele dönüştüren Campana kardeşler, tasarımcı sanatçı ve heykeltıraş arasında bir diyalog başlatmayı amaçlıyor. İkili, dolaysız ve özgürce ortaya koymayı amaçladıkları işler üzerinde çalışırken, farklı materyaller ve teknikler üzerine ciddi bir araştırma yaptıktan sonra Brezilyalı zanaatkarla iş birliği yaparak da manifestolarını ortaya koyuyorlar.

 

Doğadan ve günlük yaşantıdan ilham alan, çarpıcı renk ve figürlerden oluşan ‘hybrid’ heykelleri görmek için New York haritanızda Friedman Benda Gallery’I işaretleyin.

THE PICKS-